KURUMSAL

HAKKIMIZDA

 

Ergören Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak 1992 yılında  seramik fabrikalarının hammadde ihtiyacını karşılamak amacı ile kurulmuştur. Zaman içinde bireysel firma kavramını tamamlamış ve Ergören Madencilik olarak kurumsal bir yapıya sahip olmuştur. Ayrıca 20.06.1996 tarihinde Aynı ortaklık yapısıyla Ertepe Maden San.ve  Tic. Ltd. Şti. olarak İR.11478 sicil no lu yeni bir sahayı faaliyete geçirmiştir. Sahibi olduğu, Şile bölgesinde bulunan İR.1602 ve İR. 2176 sicil no lu Maden sahalarında Madencilik sektöründe gerek yurtiçi gerekse yurt dışı Endüstriyel hammadde kullanan firmaların ihtiyaçlarını kalite ve hizmet felsefesine uygun olarak,  gelişme kavramına büyük önem vererek büyümesini sürdürmüştür.

Maden sahalarımızda hâlihazırda Türkiye Seramik sektörünün önde gelen firmalarına ve İnşaat sektöründe Beton Santrallerinde Agrega olarak kullanılan, dayanım testleri İ.T.Ü. laboratuvarlarında test edildikten sonra raporlanmış ve satışa sunulan Yıkanmış Kuvars Kumu üretimi yapan firmalara saha tahsis etmiş ve birlikte çalışma imkânı sağlamıştır. Verimlilik ve Üretim kalitesi için tüm çalışanlarının ve beraber iş yaptığı tüm kuruluşların katılımı ile yükseltilebileceğinin bilincinde olup temel işbirliği ve karşılıklı saygı esaslarını her şeyden önce tutar.

Madencilik sektörü ve aynı zamanda Seramik sektöründen de firmaları sahalarında barındıran Ergören Madencilik, sektörünün çok tehlikeli sınıfta yer alması sebebi ile çalışan odaklı ve hizmet görevlerini İş Güvenliği Kanunlarına uyarak en iyi şekilde yerine getirmek üzere kontrol denetim ve eğitim hizmetlerini Saha içerisine kurmuş olduğu maksimum 50 kişiye sağlık ve İSG hizmeti verebilecek eğitim binası ile hizmet vermektedir. Maden sahaları içerisinde herhangi bir iş kazasına sebebiyet verilmemesi açısından bu binamızda gerekli tüm sağlık kontrolleri yapılmakta, iş eğitimleri verilmekte ve Firmamız bünyesinde ki Mühendislerimiz ile kontrol denetimleri İSG firması ile koordinasyon içerisinde yapılarak gereken hassasiyet gösterilmektedir.  

Ergören Madencilik hedeflerine ulaşmak için çalışırken, ülkemiz madenciliğinin gelişmesinde öncülük etmeyi, çalışmaları sırasında çevreyi korumayı ve içinde yaşadığı topluma karşı duyduğu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeyi kendine vazife edinmiştir.

Müşteri odaklı bir firma olarak çalışmayı, müşterilerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilmesini,  en iyi şekilde yerine getirilmesini sağlayarak sektördeki güvenilir firma imajını sürdürmek, ürün ve hizmet kalitesini yükseltip sürekliliğini sağlamayı amaç edinmiştir.

Çevreye duyarlı olan ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluğunun bilincinde olan Ergören Madencilik kamuoyunda madencinin doğayı tahrip ettiği ve çevre sorunlarına duyarsız kaldığı şeklinde oluşan yanlış değerlendirmelerin ve olumsuzlukların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak ve sektörümüzde faaliyet gösteren diğer firmalara da örnek olmak amacıyla maden sahalarında Orman İşletme Müdürlükleri ile koordineli olarak çalışmak suretiyle Hammaddesi alınmış olan alanları yasal düzenlemelere uygun olarak teslim etmiş ve gerekli olan ağaçlandırma çalışmalarının yapılmasında tüm yükümlülüklerini yerine getirmiştir. Bu çalışmalar doğrultusunda 1992 yılından bugüne kadar madeni alınarak rezervi biten sahalar ağaçlandırılmış olup, bundan sonra da madeni alınarak rezervi bitecek alanlarda ağaçlandırma çalışmalarına devam edilecektir.

|
İşte Kobi Hazır Web Sitesi